Sensorinis šviesos kambarys specialiojo ugdymo skyriuje

Vaikai daug laiko praleidžia mokykloje, tad ieškodami būdų, kaip prisidėti prie supančios aplinkos gerinimo, praskaidrinti jų buvimą mokykloje, specialiojo ugdymo skyriuje atsirado jauki erdvė – sensorinis šviesos kambarys. Ši vieta skirta atsipalaidavimui, nusiraminimui ir bendravimui, organizuojant individualius ir grupinius užsiėmimus. Tai unikali aplinka pritaikyta visų pojūčių: regos, uoslės, klausos ir jutimų stimuliavimui. Užsiėmimų tikslas – gerinti vaikų emocinę sveikatą, sukuriant ir pritaikant ugdomąsias menines, patyrimines ir audiovizualines veiklas. Šviečiantis tunelis, burbulų vamzdis, kamuoliai, lubos, apšviestos judančiais vaizdiniais, piešimui skirti šviesos stalai, molbertas, spalvotų kamuoliukų baseinas, kinetinis smėlis, muzika visa tai kviečia vaikus atitrūkti nuo pažįstamos aplinkos, atsipalaiduoti, pasinerti į pojūčių pasaulį.