TARPTAUTINIS KNYGŲ SKIRTUKŲ MAINŲ PROJEKTAS

Knygų skirtukų mainų projektas (Bookmark Exchange Project) – kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė. Šis projektas apima įvairių šalių mokyklų bibliotekas, užsiregistravusias ir ruošiančias rankų darbo skirtukus ir besikeičiančias jais paštu. Projekto tikslas – skatinti domėjimąsi kitų šalių kultūra, tradicijomis, sudaryti sąlygas bendradarbiauti su kitų šalių mokiniais, susirasti naujų draugų visame pasaulyje.
Mūsų Gimnazija šiame projekte dalyvavo trečią kartą. Pirmą kartą bendradarbiavome su Portugalijos Apulios miesto mokykla. Praėjusiais metais projekto organizatoriai mūsų Gimnazijai bendradarbiavimui paskyrė Kroatijos Julija Klovića pradinę mokyklą. Šiais metais skirtukais keitėmės su Vengrijos profesine mokykla – MMSZ Esterházy Miklós Technikumu.
Aštuntų klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos I. Irkinaitės Lenkauskienės, kūrė skirtukus tema ,,Lietuvos simboliai“. 12 klasės mokiniai, kartu su anglų kalbos mokytoja Kristina Svietlauskiene paruošė Mažosios Lietuvos, Priekulės miestelio bei Gimnazijos pristatymą anglų kalba, o vėliau skirtukais pasikeitėme su projekto organizatorių paskirtu partneriu – Vengrijos profesinės mokyklos mokiniais. Šiuo metu knygų skirtukai, atkeliavę iš Vengrijos eksponuojami Gimnazijos skaitykloje. Kviečiame apsilankyti.
Smagu dalyvauti projekte, kuris skatina bendradarbiavimą, kūrybiškumą, norą pažinti kitas šalis, jų kultūrą bei tradicijas. Mainai pavyko! Dalia Lukauskienė