TARPTAUTINIS KNYGŲ SKIRTUKŲ MAINŲ PROJEKTAS 2022

Mūsų Gimnazijos penktų klasių mokiniai dalyvavo „Knygų skirtukų mainai“ (Bookmark Exchange Project) projekte, kurį organizuoja Tarptautinė mokyklų bibliotekų asociacija International Association of School Librarianship. Šis projektas apima įvairių šalių mokyklų bibliotekas, užsiregistravusias ir ruošiančias rankų darbo skirtukus ir besikeičiančias jais paštu. Projekto tikslas – skatinti domėjimąsi kitų šalių kultūra, tradicijomis, sudaryti sąlygas bendradarbiauti su kitų šalių mokiniais, susirasti naujų draugų visame pasaulyje.
Mūsų Gimnazijos mokiniai šiame projekte dalyvavo antrą kartą. Penktų klasių mokiniai su dailės mokytoja Igne Irkinaite- Lenkauskiene kūrė skirtukus, puošė juos lietuviškais simboliais, su anglų kalbos mokytoja Jurgita Kazakauske ruošė skirtukams užrašus anglų kalba.
Šiais metais bendradarbiavome su Zagrebo Julija Klovića pradine mokykla, knygų skirtukais keitėmės su šios mokyklos šeštokais. Iš Kroatijos atkeliavę skirtukai maloniai nustebino, nes juose buvo pavaizduoti šios šalies ir Lietuvos simboliai bei užrašai lietuvių kalba. Skirtukų parodėlę galima apžiūrėti Gimnazijos bibliotekoje.
Visiems buvo smagu dalyvauti projekte, kuris skatina bendravimą, kūrybiškumą.