Šiaurės šalių literatūros savaitė

Paminėta Šiaurės šalių literatūros savaitė
Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kuriuo siekiama puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pagrindinė šios savaitės idėja – tamsoje užsidegti žvakes ir skaityti Šiaurės šalių literatūros kūrinius. Šiųmečių skaitymų tema – „Kalėdos Šiaurės šalyse”.
Dauguma žmonių, išgirdę žodį „Kalėdos”, prisimena laukimo jausmą. Šilumą ir bendrystę. Vienatvę, liūdesį ir atskirtį. Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas. Tautosakoje Kalėdų išvakarėse atgyja antgamtinės būtybės, o krikščionių tikėjime Kalėdos siejamos su Jėzaus gimimu. Ši mistika ir įvairiausi skirtingi žmonių lūkesčiai paverčia Kalėdas įdomia literatūrine tema.
Todėl lapkričio 13–17 dienomis Gimnazijos bibliotekoje vyko literatūrinės valandėlės, kurių metu kartu su 2, 5 klasių mokiniais skaitėme A. Lindgren knygos ,,Emilis iš Lionebergos ištraukas, aptarėme Kalėdų Šiaurės šalyse temą.
Šventinės savaitės metu Gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite. Ji 1, 2, 4 klasių mokiniams pristatė knygų trilogiją ,,Emilio laiškas”, ,,Slapta laiškų rašymo agentūra”, ,,Pašto pelyčių nuotykiai Šiaurėje”. 1–2 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, gamino mitologines būtybes – Kaukus, o 4 klasių mokiniai pasigamino šešėlių teatro lėles ir inscenizavo rašytojos skaitomos knygos ištrauką.