Renginys-viktorina, skirta Vasario 16-ajai

Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui… Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. 106-eri metai nuo Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo, 106-eri metai… Mano lietaus ir vėjų žemė… Tokiais žodžiais šiandien į Respublikos 7-9 klasių mokinių komandas ir svečius prabilo mūsų gimnazijos TŪM teatro mokiniai. Džiaugiamės jais! Mes šventėme, mes minėjome, mes atsakinėjome į sudėtingus lietuvių literatūros, etnokultūros, geografijos ir istorijos klausimus, nes Priekulės kultūros centre turėjome jau tradicija tapusį renginį-viktoriną, skirtą Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – bei lietuvių spaudos draudimo panaikinimo 120-osioms metinėms paminėti. Organizatoriai – lietuvių kalbos, literatūros mokytoja A. Daugėlienė bei lietuvių kalbos ir literatūros, socialinių mokslų metodinė grupė. Dalyvavo 8 komandos: Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos “Ventukai”, Dituvos pagrindinės mokyklos „Kuršaičiai“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos „Šauliai“, Gargždų „Kranto“ progimnazijos „Krantas“, Gargždų „Minijos“ progimnazijos „Minijiečiai“, Gargždų „Vaivorykštės gimnazijos „GVG Gudručiai“, Dovilų pagrindinės mokyklos „Senovės labirintai“ ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos „Likimo kalviai“. Komandos atliko 16 (simbolinis skaičius) literatūrinių, etnokultūrinių, istorinių ir geografinių užduočių, kurias rengė Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos ir geografijos mokytojai. Dalyvius vertino 3 asmenų vertinimo komisija: Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Robertas Gricenko, I. Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė Akvilė Eglinskaitė bei Priekulės kultūros centro renginių organizatorė Ernesta Zolotova. Viktorinos dalyvius sveikino Gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis ir renginio viešnia – Klaipėdos r. Švietimo centro direktorė Virginija Kazakauskienė. Nuoširdi padėka visiems renginio-viktorinos šventinės nuotaikos kūrėjams – 3-4 ir 5-12 klasių instrumentiniams ansambliams, 11-12 klasių šokėjams, jų šaunioms mokytojoms Jolantai Petraitienei ir Daliai Genčiuvienei. Rezultatai tokie: I vietą pelnytai iškovojo „Minijiečiai“,, II-ąją – „Šauliai“, o III vieta po persirungimo (papildomos) rungties su „Ventukais“ teko šeimininkams – „Likimo kalvių“ komandai (ruošė istorijos mokytojas Andrius Mereckis). „Mano lietaus ir vėjų žemė/ Buvo ir bus. Būsiu ir aš…”. Būkime vardan tos Lietuvos!

Fotoalbumas