Vokiečių kalbos dienos

Gimnazijos 6a ir 6c klasių mokiniai šventė🇩🇪 vokiečių kalbos dienas https://www.goethe.de/prj/vok/lt/index.html , kurios vyksta tradiciškai visoje Lietuvoje spalio mėnesį. Mes prisijungėme savo projektu „Senieji Memelio amatai“. Vykome į Klaipėdą, seniausią ir labiausiai vokiška praeitimi alsuojantį Lietuvos miestą. Pilies muziejaus edukacijos metu susipažinome su naujesnėmis profesijomis- archelogo ir restauratoriaus, o taip pat nuo seno svarbiomis kitomis profesijomis, amatais, be kurių Memelio pilies gyventojai neapsiėjo. Aplankėme VISAS Pilies muziejaus ekspozicijas!!! Mus taip pat labai domino senoviniai žaidimai- į juos smagiai įsitraukėme. Nors vokiečių kalbos tik pradėjome mokintis, muziejuje mokiniai stengėsi vokiškai sveikintis, atsisveikinti, padėkoti, įvardinti vokiškai profesijas ir pritaikyti kitus žinomus žodžius. Maloniai buvome nustebinti, kad kai kurie muziejaus darbuotojai gebėjo su mumis pabendrauti vokiškai.
Po tokios įspūdžių ir patirčių jūros mūsų dar laukė ralis po Klaipėdos senamiestį. Į senamiestį su interaktyviomis užduotimis pasileido 3 komandos: DICHTER, FLEISCHER ir MAURER. Užduotys turtino istorines žinias, reikalavo vokiečių kalbos žinių, skatino judėti ir suteikė džiaugsmo, kai jos buvo įveiktos!
Pasidalinę saldžiais prizais dar apžiūrėjome atnaujintą Dangės skverą ir pasidovanojome sau smagų pašėliojimą pramogų aikštelėje.
Vos kelios valandos ir turim kalną žinių, patirčių ir puikių emocijų!
Vokiečių kalbos mokytoja Vilija Bakutienė