Vardan tos Lietuvos!

Vasario 14 d. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aurelija Daugėlienė, lietuvių kalbos ir literatūros, socialinių mokslų metodinė grupė organizavo ir vykdė Klaipėdos rajono 7-9 klasių mokinių integruotą lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, geografijos renginį-viktoriną „AR ŽINAI?“, skirtą Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – paminėti. Į Priekulės kultūros centrą sugužėjo net 9 rajono mokyklų komandos (po 6 mokinius): Dituvos pagrindinės mokyklos „Lietuvos ąžuolas“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos „Viržiai“, Vėžaičių pagrindinės mokyklos „Vėžaitukai“, Kretingalės pagrindinės mokyklos „Praeities žvalgai“, Agluonėnų pagrindinės mokyklos „AM vaikai“, Endriejavo pagrindinės mokyklos „Kapstatukai“, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos „Krantas“, Lapių pagrindinės mokyklos „Lapių komanda“ ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos „Likimo kalviai“.

Komandos atliko 10 literatūrinių, istorinių ir geografinių užduočių, iš kurių viena buvo namų darbai – prisistatymas, emblema, pavadinimas. Lygiavertė kova vyko tarp 4 komandų, ir tik papildomų dviejų persirungimo užduočių pagalba buvo galima išsiaiškinti II ir III vietos laimėtojus. Dalyvius vertino 5 asmenų vertinimo komisija: Klaipėdos r. savivaldybės Priekulės seniūnijos seniūnės pavaduotoja Raimonda Narkienė, Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus filialo vadovė Sabina Vinciūnienė, Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus filialo vadovė Regina Šiurytė – Šimulienė, Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filialo bibliotekininkė Jolita Morkuvienė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Robertas Gricenko. Renginio dalyvius sveikinęs svečias – Klaipėdos r. savivaldybės tarybos narys, Švietimo komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas – linkėjo jauniems žmonėms išlikti tėvynės patriotais, vertais Lietuvos…

Renginys prasidėjo 8-11 klasių mokinių literatūrine kompozicija „Lietuviais esame mes gimę, lietuviais norime ir būti“ (mokytoja A. Daugėlienė). Kol komisija tikrino ir vertino atliktas komandų užduotis, scenoje žiūrovus džiugino priešmokyklinio ugdymo grupių, 1-11 klasių mokinių atliekamos dainos, muzikavimai, liaudies šokiai (mokytojos J. Petraitienė, A. Danilevičiūtė, R. Araškevičienė). Renginį-viktoriną vainikavo Gimnazijos mokytojų ansamblio ir mokinių atliekama daina „Ant kiekvieno kalnelio“ bei nuoširdi padėka dalyviams, nugalėtojų apdovanojimai. I vietą iškovojo šeimininkai – „Likimo kalvių“ komanda. II vieta atiteko „Viržiams“, o III vieta dalijosi 2 komandos – „Krantas“ ir „Vėžaitukai“. Dėkojame IVg klasės mokiniams už  piešinių parodą „Knygos šviesa“ (mokytoja B. Česnauskienė) bei visiems mokiniams ir pedagogams, stiprinant pilietišką poziciją, skatinant kūrybingumą bei originalų požiūrį į Lietuvos istoriją ir kultūrą.