Šventos Agotos diena

„Štai ir sulaukėm šventos Agotos dienos”, – džiaugiasi pradinių klasių mokytoja Vilma Dveržeckienė. Ši diena ypatinga, nes galime pagerbti žemės deivę Žemyną. Jai už skalsą, žemės derlingumą nepamiršo padėkoti ir 2c klasės mokiniai bei gausybė šios dienos svečių. Simboliškai paaukota deivei Žemynai javų, šventintos duonelės. Antrokai svečius pasitiko sutartine, juos pamokė lietuvių liaudies dainų. Apdainavo rugį, miežį, kanapę, o ir patiems buvo smagu žaisti liaudies ratelius, atlikti įvairias kūrybines užduotis. Skanu buvo paragauti ir palyginti juodos „Agotos“ duonelę su namine, paskaninta įvairiomis sėklomis. Svečiai iškeliavo su šypsena, palydėti dainos ir šventintos duonelės apsauga. Smagu, jog ši šventė jungia Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir miestelio bendruomenę. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventinės Šventos Agotos dienos kūrimo. „Žemynėle, Žiedkelėle, žydėk rugiais, kviečiais, miežiais ir visais javais“!