Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11–15 dienomis bibliotekoje vyko tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šie metai ypatingi, nes asociacijos „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100-ąsias metines.
Šventinės savaitės atidarymo dieną prie uždegtos simbolinės šviesos vyko inscenizuoti garsiniai skaitymai pradinių klasių mokiniams. Tuo pačiu metu ir kitose Šiaurės ir Baltijos šalyse vaikams buvo skaitoma ištrauka iš Astridos Lindgren knygos ,,Pepė Ilgakojinė“. Ištrauką skaitė ir vaidino 5b klasės mokinės Arina Gabriela Pavlik, Eva Rimkutė, Augustė Žandaraitė, o bibliotekininkė skaitė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams. Kitomis šventinės savaitės dienomis garsiniai šiaurietiškos literatūros skaitymai vyko 5–6 klasių mokiniams. 6b klasės mokiniai skaitė ir iliustravo švedų rašytojos Tove Jansson knygos „Troliai Mumiai“ ištrauką. Ištrauką skaitė Goda Aleksėjūtė. II gimnazijos klasių gimnazistai skaitė ir analizavo norvegų rašytojo Jostein Gaarder knygos „Sofijos pasaulis“ ištrauką. 7-8 klasių mokiniai  bibliotekos lankytojams pristatė Daniją, Norvegiją, Švediją ir šiose šalyse vykstančias šventes. Pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai buvo pakviesti pagaminti dovaną – kojinę Pepei Ilgakojinei. Šventinės savaitės užbaigimo dieną buvo apdovanoti aktyviausi Šiaurės šalių literatūros savaitės dalyviai, o pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai Pepei Ilgakojinei įteikė kojinaites.
Šiaurės šalių literatūros savaitė – puiki proga, susibūrus draugėn, artimiau susipažinti su Šiaurės šalimis bei jų literatūra, pajusti bendrystę ir solidarumą.