Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 9–15 dienomis vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“. Šiais metais Gimnazijoje rengiama šventinė savaitė buvo kiek kitokia: renginiai iš bibliotekos persikėlė į klases, dalis veiklų  –  į virtualią erdvę.

* Prie uždegtos simbolinės šviesos klasėse vyko  garsiniai skaitymai pradinių klasių mokiniams. Buvo skaitoma  norvegų rašytojos Kristina Roskifte  knyga ,,Visi iki vieno“, aptariamos knygos autorės kurtos iliustracijos. Knygos autorė kvietė  skaitytojus pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu:  ,,Septyni su puse milijardo žmonių vienoje planetoje. Kiekvienas turime savo unikalią istoriją. Visi esame svarbūs, visi iki vieno. Ir vienas jų esi tu!“.  

* 3–4 klasių mokiniai rinko informaciją apie pasirinktas Šiaurės ir Baltijos šalis, kūrė plakatus, pristatė jas savo  klasėse, surinkta informacija pasidalino su kitų klasių mokiniais.

* Pradinių klasių mokiniai iš plastikinių butelių kamštelių kūrė Šiaurės ir Baltijos šalių vėliavų koliažus, lankstė iš popieriaus laivelius, juos puošė ir ,,plukdė“ į savo svajonių šalį. 

* 7–9 klasių mokiniai per nuotolines pamokas klausėsi, skaitė namuose šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymams skirtą kūrinį švedų rašytojo Jakob Wegelius “Žudiko beždžionė”, kūrė šios istorijos pabaigą. 

* 7–9 klasių mokiniai, pasirinkę namuose jiems svarbų daiktą ar suvenyrą iš kitos šalies aprašė jo atsiradimo istoriją, iliustruodami nuotrauka.

Iš atrinktų darbų sudaryta virtuali parodėlė, ją galite apžiūrėti čia: https://padlet.com/daluk123/w1yn3z4attxxzxnq