Saugesnio interneto savaitė mokyklos bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitės metu bibliotekininkė Dalia Lukauskienė  4a ir 4c klasių mokiniams vedė edukacines pamokėles, kurių metu mokiniai išsakė savo patirtį internete, mokėsi saugiai naudotis internetu, aptarė internetinių žaidimų naudą ir žalą. Papildė turimas žinias apie tai, kokios informacijos nereikia skelbti viešoje erdvėje, kaip rinktis internetinių žaidimų ir socialinių tinklų draugus, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos susidūrus su patyčiomis elektroninėje erdvėje. Mokiniai atliko testą „Ar esi saugus internete?“ Teisingai atsakiusiems į visus testo klausimus įteikti Saugaus interneto žinovo diplomai. Ketvirtokams pasiūlyta smagi užduotis: ant sniego nupiešti draugiško interneto simbolį – meškutį.

Bibliotekininkė Asta Januškienė vedė saugesnio interneto pamokas 7b, 8ab, 9abc kl. mokiniams: buvo kalbama apie etišką bendravimą, asmens duomenų apsaugą, grėsmes internete. Mokiniai išsakė savo nuomonę žodžiu, parašė raštu pasirinkę vieną iš temų:

Kaip aš suprantu saugumą internetą

Mano ir kitų žmonių elgesys internete

Kas nutiktų, jei pasaulyje visiškai dingtų internetas?

Įdomiausios mintys iš rašinėlių eksponuojamos bibliotekos stende ir tinklaraštyje.