Rytmetys „Kaziuko mugėje: kas senolių išsaugota“

Sveiki gyvi, sveiki gyvi, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pirmokai! Pagaliau sulaukėme pavasario! O pavasarį didžiausia šventė – Šv. Kazimiero diena, Kaziuko mugė – pradėjo šventę mokytoja Stasė Greivienė.
Kiekvienais metais organizuodavome Kaziuko mugę, todėl ir šiemet nutarėme nuotoliniu būdu surengti rytmetį „Kaziuko mugėje: kas senolių išsaugota“. Mokiniai susipažino su pavasario pranašais paukščiais, pamėgdžiojo jų balsus, švilpynėmis „čiulbėjo“. Mokytoja papasakojo apie augalus ir paukščius, kurie, anot senolių išminties, lemia metų orus. Pasigrožėjome „Kaziuko mugėje“ amatininkų dirbiniais. Lauktuvių parvežėme „barankių“ (trapučių) karolius. Lankėmės Mindaugo keramikos dirbtuvėse ir supratome, kad norint lipdyti iš molio, reikia mokytis kiekvieną dieną. Šiandien mokėmės išminkyti sūrią tešlą, nulipdyti žuvį ir ją dekoruoti. Ir mums pavyko! Ačiū visiems pirmokams, jų tėveliams ir pirmokų mokytojams.
Dėkojame už mokytojų nuotolinį sumanumą, galimybę būti kūrybiškais ir puoselėjančiais tradicijas bet kokiu laikotarpiu.