Pažintinė – edukacinė ekskursija „Vėtrungės maišelis – eko draugelis“ Drevernoje

Birželio 9 dieną, 2a klasės mokiniai, su mokytoja Laima ir lydinčia mama – Monika, vyko į pažintinę – edukacinę ekskursiją „Vėtrungės maišelis – eko draugelis“ Drevernoje. J. Gižo – laivadirbio muziejuje susipažino su vėtrungių istorija, jų paskirtimi, pamario gyvenviečių ženklais ir kitais svarbiais bruožais. Apžiūrėjo išlikusią autentišką burvaltės vėtrungę. Sužinojo, kad 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios įsakymas „Dėl prideramos tvarkos žvejybos versle“ ir kaip vėtrungės reguliavo žvejybą Kuršių mariose prisidėdamos prie marių ekologinės būklės.
Praktinėje užsiėmimo dalyje antrokai dekoravo drobinį daugkartinį maišelį su vėtrunge. Spalvinimui naudojo keturias spalvas: mėlyną, raudoną, baltą ir juodą, nes būtent tokiomis spalvomis ir buvo dažomos vėtrungės. Kad maišelį būtų galima skalbti, o dekoracija taptų patvari, kiekvienas savo maišelį išlygino senoviniu lygintuvu.
Po smagios edukacijos, mokiniai įkopė į Drevernos apžvalgos bokštą. Džiaugėsi kartu išgyventomis akimirkomis ir vaišinosi užkandžiais bei ledais. Visi grįžo laimingi ir kupini įspūdžių. 🤗🌸