Keletas pastebėjimų apie interneto bibliotekas ir leidinius mokiniams, tėveliams, seneliams, pedagogams

  1. Svetainėje https://www.pakartot.lt – lietuviškų pasakų lobynas, galintis praversti mokymuisi ir pramogai: profesionaliai skaitomos, kokybiškai įgarsintos įtiks išrankiausiam ir reikliausiam klausytojui. Yra ir tarmiškai sekamų pasakų, o jei norite paklausyti, kaip aktorius Aidas Giniotis pasakoja apie obuolį Antaną arba slieką Kiešą, junkite tiesiai čia: https://www.pakartot.lt/album/obuoliu-pasakos. Beje, ši svetainė neabejotinai džiugina įvairiausios muzikos mėgėjus: nuo nesenstančių šlagerių, patriotinių dainų, muzikos vaikams ir vaikiškų dainelių iki religinių, eksperimentinių ar hip hopo kūrinių.
  2. Norintiems skaityti užsienio kalbomis taip pat yra galimybių: ,,Spotify” svetainė siūlo nemokamų elektroninių knygų anglų kalba Audioknygos ; jei norėsite skaityti InstagrameInsta Novels“, knygų ieškokite skiltyje Highlights. Project Gutenberg svetainėje rasite gausybę knygų nuo Homero „Odisėjos“ iki A. Christie Erkiulio Puaro nuotykių angliškai, prancūziškai, itališkai ir kt. kalbomis. Skaitantysvokiečiųkalba, naudodamiesi „Onleihe“ paslauga, gali tam tikram laikotarpiui nemokamai pasiskolinti skaitmenines knygas, garso įrašus, spaudą.
  3. Kai kuriuos žurnalus jau seniai galėjome pavartyti internete, kai kurie į jį keliasi dabar, nes kitaip negali pasiekti skaitytojų. Šiandien siūlome peržvelgti keletą periodinių leidinių:

,,IQ“ ir ,,IQ Life“ IQ ir IQ Life žurnalų naujausi numeriai internete nemokamai. Kol tęsis karantinas, galime skaityti išskirtinių asmenybių istorijas iš Lietuvos ir pasaulio, susipažinti su mokslo ir politikos aktualijomis.

  „Tarp knygų“https://issuu.com/tarpknygu/docs/2020_03kovo mėn. numeryje – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirti straipsniai, medžiaga apie skaitmeninių komiksų skaitymą ir kūrimą, apie rašytoją Marių Katiliškį, įvairios kitos kultūros naujienos.

Psichologija tau“ http://www.psichologijatau.lt/home-i-preset/– populiarus pažintinis ir laisvalaikio žurnalas, kurio internetinio puslapio naujausiuose straipsniuose galima rasti ir šių dienų temų: nuotolinis mokymas, savijauta karantino metu.

Lamų slėnis“  http://www.lamuslenis.lt– apie interjerą, madas, augalus, maistą, fotografiją, keliones, jausmus ir visa kita, kas daugiau ar mažiau gali būti įdomu kiekvienam, radus laisvą valandėlę.

Linkime vidinės ramybės ir šilumos,

Gimnazijos bibliotekininkės Asta J. Ir Dalia L.