Baigiamoji literatūrinės analizės pamoka – TEATRE

III klasės mokiniai tik šią savaitę baigė nagrinėti XVII a. komedijų meistro Moljero kūrinį „Tartiufas“. Laimingas atsitiktinumas, jog kaip tik penktadienio vakarą  Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose buvo rodomas garsaus režisieriaus O. Koršunovo to paties pavadinimo spektaklio pastatymas. Tad vaizdesnio literatūros  pamokų apibendrinimo nebegalėjo ir būti!

Jau XVII a. Moljero komedijos pastatymas buvo ypatingas įvykis teatro istorijoje, sukėlęs tarptautinį skandalą ir net politinę krizę tuometinėje Europoje. Ir būta dėl ko, nes šventeivos apsimetėlio Tartiufo istorija – ne vien komiški aspektai, juokas iki ašarų. Spektaklis, anot garsaus režisieriaus O. Koršunovo, yra apie mulkinimų ištroškusią visuomenę, manipuliacijas Europoje ir dvigubą moralę, vertybių krizę. Paralelės su šiandieniniais įvykiais – akivaizdžios, ką byloja ne tik dekoracijos, rekvizitas, aktorių apranga, bet ir vaizdo bei garso takelis, papildytas šiandieninėmis aktualijomis tekstas, tiesioginis talentingų Lietuvos aktorių bendravimas su žiūrovais.

Taigi, galbūt šis turiningas, „pagerintas“ penktadienio vakaras bus graži trečiokų gimnazistų  literatūrinės ir kultūrinės patirties kaupimo pradžia… Lietuvių kalbos mokytoja Aurelija Daugėlienė.