Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 14–18 d. Gimnazijoje minėjome Šiaurės šalių literatūros savaitę.
Trečią dešimtmetį vykdomas projektas ,,Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kasmet lapkričio mėnesį suburia Šiaurės ir Baltijos šalių skaitytojus į šviesos ir žodžio šventę. Projekto tikslas – puoselėti garsinio skaitymo tradiciją. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų.
Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema ,,Gamta Šiaurėje“. Skaitymams parinktos žmogaus santykį su gamta atskleidžiančios knygos: P. Svensson knyga „Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios žuvies istorija“ ir M. G. Serup, M. Kivelä knyga vaikams ,,Jei sutiktum lokį“.
Įkvėpti skaitytų kūrinių, 8b, 9b klasių mokiniai kūrė miniatiūras, atliko kūrybines užduotis. Jaunesnio amžiaus mokiniai dalyvavo bibliotekoje vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse – iš fetrinės medžiagos gamino skaitytos knygos veikėją ,,Lokį“, literatūrinių valandėlių metu plėtė akiratį apie Šiaurės šalis, jų rašytojus. Šventinės savaitės metu paminėta Astridos Lindgren 115-os metų jubiliejinė gimimo sukaktis. 5b klasės mokiniai rinko informaciją apie šią rašytoją, ją pristatė, dalyvavo viktorinoje, inscenizavo kūrinį ,,Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“.
Šiaurės šalių literatūros savaitė – puiki galimybė suburti skaitytojus prie knygos ir dalintis skaitymo džiaugsmu. Gimnazijos bibliotekininkės